Budai Allergiaközpont

TÁMOGATOTT PARLAGFŰ IMMUNTERÁPIA

2016. május 20. - Prima Medica Egészségközpontok

2016-ban az Allergiamentes Életért Alapítvány támogatásával a parlagfű allergiás gyermekek, felnőttek kedvezményesen vehetnek igénybe immunterápiás kezelést.

A támogatott parlagfű-immunterápia programban elnyerhető előnyök:

  • A kezelés első évében a 2. doboz parlagfű-immunterápiás készítmény ingyenes.
  •  A programban résztvevő és a kezelést végző intézmény a szezonális (második) kontroll vizit díjából 50%-os kedvezményt biztosít.
  • Ingyenes Prick-teszt elvégzése, amennyiben szükség van rá, a kiválasztott rendelőben.

A fenti előnyök, kedvezmények kivételével a teljes immunterápiás kezelés elvégzését, az ahhoz tartozó vizitdíjakat és kezelési költségeket természetesen a páciens önerőből finanszírozza.

Ki jelentkezhet?

  • Aki idén már elkezdte a parlagfű immunterápiát
  • Aki most kezdené el a parlagfű immunterápiát (májusig javasolt elkezdeni)
  • Igazoltan allergiás a parlagfűre (a jelentkezési laphoz idén kérjük csatolni a parlagfű-allergia immunterápia szakorvosi indikációját (lelet).  Azt, hogy a jelentkező alkalmas-e a kezelésre a szakorvos dönti el.

Részvételi feltételek:

  • Parlagfű allergiáról friss lelet megléte, de a kiválasztott intézményekben is lehet diagnosztizálni az allergiát.
  • A résztvevő hozzájárul a terápia, fényképpel illusztrált publikálásához, az Alapítvány saját kommunikációjában.
  • Nem dohányzik.

A jelentkezés menete:

1. Jelentkezzen be és menjen el a listában található orvosok közül kiválasztotthoz,
2. A szakorvos megállapítja, lehet-e önnél immunterápiát alkalmazni,
3. Amennyiben lehet és kéri, akkor a rendelőben töltsék ki a támogatás igénylő formanyomtatvány (jelentkezési lap)
4. Küldjék be a kitöltött adatlapot e-mailben / postán az Allergiamentes Életért Alapítvány részére: info@allergiamenteseletert.hu

 

A pályázatok elbírálása: A jelentkezéseket beérkezés sorrendjében bíráljuk el. Beküldés módja: e-mail, postai levél. JELENTKEZÉSI HATÁRIDŐ 2016. május 31.

A támogatásban résztvevő szakrendelők és kezelőorvosok 2016-ban:

BUDAPEST
Dr. Balogh Katalin, Allergológus és klinikai immunológus főorvos
Rendelés Helye: Budapest Budai Allergiaközpont
1015 Budapest, Ostrom u. 16. Mobil: +3630 6319309
E-mail: info@allergiakozpont.hu

KAPOSVÁR
Dr. Fábos Beáta Allergológus és klinikai immunológus főorvos
Rendelés helye:Kaposvár, Zárda utca 8. 21-es kapucsengő
Rendelés ideje: Hétfő - Péntek: 8.00-12.00 Előjegyzés kérése: Hétfő - Péntek 14-00-16.00 Telefonszám: 06-30-300-5085

Jelentkezési lap a kezelőorvosoknál megtalálható, vagy itt letölthető:  >> itt  <<

Mire figyeljen, ha asztmával sportol?

Asztmásan sem kell lemondania a rendszeres testedzés jótékony hatásairól! Mozgással nem csak az erőnlét fejleszthető, de a tünetek erőssége és gyakorisága is csökkenthető, az életminőség javítható.

Az elhízás rontja az asztmás tüneteket

Az asztma krónikus, vagyis nem gyógyítható, de jól kezelhető betegség. Ehhez azonban a gyógyszeres terápia mellett nagyon fontos az életmódbeli tényezők szerepe is: például a dohányzás elhagyása és a testmozgás. Dr. Potecz Györgyi tüdőgyógyász, a Budai Allergiaközpont főorvosa elmondta, hogy az elhízás jelentős mértékben rontja az asztmás beteg állapotát: növeli a nehézlégzés, az asztmás roham kialakulásának kockázatát. A betegek többsége azonban az asztma diagnózisa és a szükséges gyógyszeres kezelés megkezdését követően sem végez rendszeres testedzést annak ellenére, hogy a mozgásszegény életmód és az ebből fakadó elhízás negatív hatását a gyakorlat és több vizsgálat is igazolja.

A sport kedvező hatásai

asztma-sport-edzés

Az asztmás betegségnek eltérő típusai és súlyossági fokai léteznek. Közös vonásuk a légutak krónikus gyulladásával járó állapot, ami miatt több beteg tapasztal fizikai terhelésre jelentkező légzési nehezítettséget az edzések során. A mai terápiás lehetőségek mellett azonban az asztmás betegek is sportolhatnak, és kell is, hogy mozogjanak az életminőségük és munkaképességük megőrzéséért – hangsúlyozza a főorvosnő. A testmozgás nem csak a túlsúly elkerülésében segít: hatására nő az állóképesség, javulhatnak a légzésfunkciós értékek is.

A szükséges gyógyszerek beállítása

Az asztmás beteg esetében egyaránt figyelembe kell vennünk a fizikai aktivitás hatására jelentkező rohamok lehetőségét és a por, parlagfű, egyéb allergének hatására fellépő nehézlégzés kockázatát. Megfelelő kontroll, egyénre szabott gyógykezelés és a belégző készülékek helyes használata mellett azonban nyugodtan sportolhat a beteg. Ha a beteg jelzi, hogy szeretne rendszeresen sportolni, akkor megbeszéljük az ehhez szükséges teendőket – magyarázza dr. Potecz Györgyi. Egyeztetjük, hogy az edzések előtt, alatt és után szükséges-e, és ha igen, akkor milyen gyógyszereket használnia, hogy a fizikai terhelésre esetleg jelentkező tüneteket megelőzze. Edzések előtt fontos a bemelegítés, a fokozatos terhelés. Ha úgy érzi, hogy a tünetei erősödnek, akkor tartson pihenőt, megbeszéljük, hogy ilyen esetben milyen gyógyszerekkel enyhítheti a panaszait. Fontos, hogy az időjárási viszonyokat figyelembe véve eddzen! Az asztmás tünetek hideg levegő, magas légszennyezettség, pollenek hatására rosszabbodhatnak, ezért ilyenkor érdemes a benti, edzőtermi edzést választani.

Ajánlott sportok

Általánosságban elmondható, hogy asztmások számára elsősorban az úszás ajánlott. Javasoltak még az olyan sportok, melyek nem kívánnak sok futást - inkább statikus sportágak, mint a vívás, evezés, vitorlázás, asztalitenisz, de lehet magasugrás, távolugrás, kalapácsvetés, judo, vagy súlyemelés. Röplabda, lovagolás, sportlövészet szintén űzhető, a kerékpározás – különösen magas pollenkoncentráció esetén – megfontolandó. Azonban itt is figyelembe kell venni az egyéni tüneteket, esetleg egyéb betegségeket, emiatt a sportág megválasztása is személyre szabott.

Forrás: Budai Allergiaközpont

süti beállítások módosítása